Haber

Yavuz Ağıralioğlu, YETERLİ Parti’ye dönme şartını şöyle anlattı: O varsa ben yokum…

ÂLÂ Partisi’nden 3 ay önce istifa eden İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, katıldığı bir yayında açıklamalarda bulundu.

Ağıralioğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başkanlıktan ayrılması halinde partiye dönebileceğini söyledi. Ağıralioğlu, partiye yeni bir sinyal de verdi.

Ağıralioğlu şu ifadeleri kullandı;

Meral Akşener, “Ben şimdi gidiyorum, torunlarımı seveceğim, üçüncü bir yol için milletin geleceği için gelip koşacağım” derse, koşarım. Akşener varken yapmayacağım. Parti kargaşasıyla mezara girmeyeceğim. Partide “rağmen” bir adam değilim.

Hanıma pusu kurarak siyaset yapmama sözü verdim. YETER Partisine layık olmaya çalıştım, dostlarımı ve milletimi mahcup etmediğimi düşünüyorum.

Partiye yeni bir sinyal veren Ağıralioğlu şunları söyledi;

Milliyetçiliğin taşıması gereken duygu, sorumluluk alanınız olarak tüm ülkeyi bileceksiniz. HDP’ye oy verenler dahil milletin bir kesimini dışlayamazsınız. Bu ülkede Kürt sorunu yok ama biz öyle sanıyoruz. Kürt olduğunu ve Kürt sorunu olduğunu düşünenler var.

MİLLETİMİZE SİYASİ BİR TAYGÜN SAĞLAYACAĞIZ

Milliyetçiliğin bir diğer sorumluluğu da, kendisini devletin gerçek ya da sahte alacaklısı zannedenlerin sorunlarını çözümleme iradesi ortaya koymaktır. Geçmişin acılarından ders çıkaracağız. Bir merkez kuracağız. Dayanışma zemini oluşturacağız. DOĞRU Parti’de bu üçüncü yol sağlanamadı. İnşallah milletimize siyasi bir vizyon sunacağız.

 

haberalpu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu