Yaşam

Okullarda yeni tehlike: Uzmanlar velileri uyardı: Kanlı Para ve Mavi Balina kadar kötü

ÖğrencilerMadeni paralarla oynanır ve şiddeti gün geçtikçe artar. kanlı para oyunuÇok önemli bir konuyken artık okullarda ve öğrencilerde yeniden görülüyor moral bozucu Yeni bir olay ortaya çıktı. Bu sefer birbirlerinin psikolojisiyle oynamaya çalışarak birbirlerine zarar veriyorlar.

Öğrencilere zarar veren akran zorbalığı bu kez sosyal medyada da kendini göstermeye başladı. Öğrenciler sosyal medya aracılığıyla arkadaşlarını ifşa ediyor. Sosyal medyada itiraf sayfaları açıldı ilkokuldan liseye Pek çok öğrenci katılıyor. Her okul için açılan itiraf sayfalarında öğrenciler arkadaşları hakkında yazıyor. kesin bilgi paylaşım. eğitimde yeni tehlikeOlarak adlandırabileceğimiz bu durum her geçen gün etkisini artırırken, öğrencilerin birbirleri hakkında yalan beyanlarda bulunmaları öğrencilerin okuldan ayrılmasına neden olmaktadır. sakinleşmek içinVe onların psikolojisihasara neden olur.

Uzmanlar ebeveynleri uyardı

Doç. Prof. Dr. Altınbaş Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı. Dr. Süleyman Çakıroğlu , son dönemde siber zorbalık olaylarıyla sıklıkla karşılaştıklarını belirtti. Özellikle şimdilerde gençler arasında yayılmaya başlıyor. itiraf sayfaları Sayının arttığını duyurdu. Bu itiraf sayfalarında hedef çocuk sınıftaki diğer arkadaşlarıyla bağlantı kurar. her türlü paylaşım, sırlar, özel bilgilerBilgi paylaşımı için bir ortam oluşturulduğunu anlattı.

hedef öğrenci korkutmak, sinirlenmekBu harekete karşı konuşurken “Örneğin en yaygın olanları, bir kişi hakkında yalan yaymak veya sosyal medyada utanç verici fotoğraflar yayınlamak, mesajlaşma platformlarında incitici mesajlar veya tehditler göndermek ve başka birinin kimliğini kullanarak başkalarına kötü mesajlar göndermek.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu