Haber

Mersin’de tüpleri yüklü kamyonun karıştığı kaza sonrası patlamalar meydana geldi.

Mersin’in Tarsus ilçesinde karayolu üzerinde tüp yüklü TIR ile TIR’ın karıştığı kazanın ardından patlamalar meydana geldi ve alevler yükseldi. Silindirlerin patlamasının ardından itfaiye ekipleri yangına da neden olan olaya müdahale etti.

Kaza, Mersin’in Tarsus Takbaş istikametinde meydana geldi. Tüp dolu bir kamyon ile bir kamyonun karıştığı kaza sonrası tüpler patlamaya başladı ve yangına neden oldu. Trafiğin tek taraflı olarak tamamen durduğu olayda, yükselen alevler tırın tamamını ve TIR’ın trofe kısmını sardı. Kilometrelerce uzaktan görülen duman ve alevler dikkat çekti. Otoyolun yanındaki ağaçlık alana sıçrayan alevler, bitki örtüsüne zarar verdi. Patlayan tüpler etrafa saçılırken, olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve trafik ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, yangın alanında hem söndürme hem de soğutma çalışması yaptı. Müdahalenin devam ettiği olaydan sürücülerin sağ kurtulduğu öğrenildi.

Polis olayı soruştururken, dumanı kilometrelerce uzaktan gören vatandaşların cephane deposunun patladığını düşünmesi dikkat çekti. – MERSİN

golcukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu