Haber

Depremzede 170 bin lira dolandırıldı

Kahramanmaraş’ta depremzede bir vatandaş, internet üzerinden iş amacıyla tanıştığı kişilere güvenerek çektiği 170 bin liralık krediyi bankaya yatırarak dolandırıldığını öğrendi. Depremzedenin sorumlularının bulunmasını isteyerek yetkililerden yardım istedi.

Fabrika personeli, 3 çocuk babası, depremzede Mustafa Özpınar, afetin ardından kısa sürede evinin soyulduğunu ve ekonomik sıkıntıya düştüğünü söyledi. Özpınar, internet üzerinden kendisiyle iletişime geçen kişiler tarafından aldatıldığını ve banka hesabından kredi çekip karşı tarafa yatırdığını belirtti.

Yaşadıklarını anlatan Mustafa Özpınar, “Bir ayakkabı markası üzerinden sipariş tespiti yapıldı. Bize güven verdiler, bizi bir formda dolandırdılar. Kredi çektik karşı tarafa yatırdık ve bu yüzden mağdur olduk. Heyet ile birlikte karşı taraftan toplam 290 bin lira kazanacağız.Çektiğim kredinin aylık ödemesi 25 bin liraydı.Asgari ücretli işçi olduğumuz için ödeyemeyeceğiz. Deprem bölgesindeyiz. Ekonomik durumumuz yok. Evimiz gitti. Biz evde kalmıyorken hırsızlar evi boşalttı ve dolandırıldık. Çok zor durumdayız. Evde 3 çocuğum var, hanım bu durumu kabul etmiyor ve ben şu an” diye konuştu.

İlgililerin kendisine yardımcı olmasını isteyen Özpınar, “Karakola gittim, belgeleri istediler, mesaj attığımız yazışmaların çıktısını alıp teslim ettik. Beni Siber Amir’e yönlendirdiler. İl Emniyet Müdürlüğü’nün kabahatleri. İnşallah süreç oradan devam eder.” – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu