Haber

Çiğli Satranç Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu

İZMİR (İGFA) –Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğiyle Çiğli Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvaya 42 ilden 536 TSF lisanslı yerli ve yabancı sporcu katıldı.

Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Hakem Kurulu üyesi Barış Özkurt’un yönettiği turnuvada maçlar heyecanlı geçti. Yapılan çalışmalar sonucunda A Kategorisinde ilk üçe giren; B kategorisinde ilk üçe Salih Eke, Umut Fazilet Gündüz, Egehan Yıldız; Furkan Ulupınar, Cet Sarp Şahin, Ali Arda Eracar’ın yer aldığı C kategorisinde ilk üç sırayı İbrahim Fırat Deniz, Onur Kemal Yenigül, Burak Ege Kaya aldı. Ödül töreninde kendi kategorilerinde ilk 10’a giren sporculara kupa ve para ödülleri verilirken, para ödülü almaya hak kazanan tüm sporculara da madalyaları takdim edildi.

KADIN SPORCULAR İLGİ ÇEKİYOR

Çok sayıda kadın sporcunun yarıştığı turnuvada, A kategorisinin en başarılı kadın sporcusu Gülcan Sena Kayış, B kategorisinin en güzel kadın sporcusu Ekin Ulus, C kategorisinin ise en uygun kadın sporcusu Mine Su Ay oldu.

Satranç Turnuvasının heyecanlı ve keyifli çalışmalara sahne olduğunu vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak ulusal ve uluslararası şampiyonların yer aldığı böylesine değerli bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Özellikle çocuk, genç ve kadın sporcuların katılımı bizi ekstra mutlu etti. Turnuva boyunca gösterdikleri işbirliklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve Türkiye Satranç Federasyonu’na, maçları takip eden ve sporcularımıza destek veren Çiğli’li satranç severlere özellikle teşekkürlerimi sunuyorum. “Her zaman birlikte çok güzel bir düzenleme oluşturduk” dedi.

kahramankazanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu