Haber

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu Amasya-Havza etabı tamamlandı

– 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Tipi Amasya-Havza etabı tamamlandı

SAMSUN – 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun 90 kilometrelik Amasya-Havza etabı tamamlandı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Cumhuriyetin 100. yılı anısına düzenlenen ve Sivas’tan başlayan 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun Amasya-Havza etabı, Havza Atatürk Konut Binası önünde sona erdi. Etabı başarıyla tamamlayan sporculara ödülleri takdim edildi.

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun Amasya-Havza etabında Özbekistan Milli Takım Bisiklet Takımı sporcusu Dmitriy Bocharov birinci, Beykoz Belediyespor Kulübü’nden Natnael Berhane ikinci, Mes Sungun Azad Kıta Takımı’ndan Hassan Seyfollahifard üçüncü oldu. Dereceye girenlere madalyaları Atatürk Evi önünde düzenlenen törenle verildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımızın himayelerinde düzenlenen ‘100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’na Cumhuriyetimizin ilk ateşinin yakıldığı Havza’da ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk konakladı. 18 gündür buradayım ve şifalı kaplıcalarımızdan faydalandım.Tüm halkımıza sesleniyorum, “Gelin aynı yolu takip edin ve burada şifa bulun” dedi.

Programda konuşan Samsun Vali Yardımcısı Şevket Cinbir, “Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı münasebetiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde düzenlenen organizasyonun hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum. Dünyanın birbirini tanımaya ve anlamaya ihtiyacı var.Onu yakından tanımaya vesile olacağını düşünüyorum.Gelecekte daha yaşanabilir bir dünya kurmak için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.Mustafa Kemal Atatürk 25 Mayıs’ta Havza’ya geldi, 1919. Burada 18 gün çalışır ve çalıştıktan sonra Amasya’ya giderek ‘Vatan milletin kaderini tayin eder ve onu iradesi kurtarır’ dedi. ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ sloganıyla İstiklal Mücadelesi’ni yürütüyor.”

Liderlik branşında sarı mayolular törende mayo giymeye hak kazandı. SporToto Bisiklet Takımından en iyi tırmanan dağ aslanı Ahmet Örken, sprint branşında yeşil mayonun sahibi Özbekistan Milli Takım Bisiklet Takımı sporcusu Dmitriy Bocharov ve beyaz mayonun en genç sporcusu Mes Sungun Azad Kıta Takımından Ali Labib Shotorban kategori.

Programa kurum yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

haber-sarkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu